Figo ‘godet’ Mancinin

200

Luis Figo ka thënë se për Interin kualifikimi në Ligën e Evropës nuk është i mjaftueshëm.

Ish anësori i Nerazzurrëve ka luajtur katër vite duke fituar katër Scudetto.

“Roberto Mancini? Nuk jam njeri më i mirë që flas për trajnerët, por mendoj që një klub që harxhon 100 milionë euro nuk duhet të jenë të kënaqur në Ligën e Evropës”, ka thënë Figo.

Mancini dhe Interi janë katër pikë pas Romës, dhe me pak gjasa për të kapur Ligën e Kampionëve.

Ish anësori i Nerazzurrëve ka luajtur katër vite duke fituar katër Scudetto.

“Roberto Mancini? Nuk jam njeri më i mirë që flas për trajnerët, por mendoj që një klub që harxhon 100 milionë euro nuk duhet të jenë të kënaqur në Ligën e Evropës”, ka thënë Figo.

Mancini dhe Interi janë katër pikë pas Romës, dhe me pak gjasa për të kapur Ligën e Kampionëve.