FIFA i jep leje edhe një ylli që të luajë për Kosovën (Foto)

445

Ylli i ri i Manchester Cityt, Sinan Bytyçi, i cili sezonin 2016/17 do ta kalojë në formë huazimi te Go Ahead Eagles Deventer, ka marrë leje nga FIFA që të luajë për Kosovën.

21 vjeçari, i cili deri më tash ka përfaqësuar Austrinë, do ta vesh fanellën e Përfaqësueses së Kosovës dhe mund të paraqitet ndaj Finlandës të hënën mbrëma.

Kështu Bytyçi i bashkëngjitet Valon Berishës, Milot Rashicës, Herolind Shalës dhe Alban Mehës si lojtarë të rinj që do të veshin për herë të parë fanellën e Kosovës.