Feronikeli – Istogu në statistika

277

Lideri i Raiffaisen Superligës, Feronikeli këtë të shtunë pret në shtëpi skuadrën e Istogut në Rexhep Rexhepi. Skuadra nga Drenasi ka bilanc pozitiv në krahasim me “Troftat” që pas rikthimit të tyre në elitën e futbollit kosovar duke realizuar katër fitore dhe një barazim pa gola.

Ndërkohë në total këto skuadra janë ndeshur 14-të herë, persëri me skuadrën e “Niklit” që ka statistika më të mira. Skuadrës nga Drenasi i kanë takuar 7 fitore, Istogut 5, ndërkohë dy herë kanë luajtur baras.

Në vazhdim shihni historinë e 14-të përballjeve ndërmjet këtyre dy skuadrave:

Istogu – Feronikeli 0-0 ( Superligë )
Feronikeli – Istogu 3-1 ( Superligë )
Feronikeli – Istogu 2-1 ( Superligë )
Feronikeli – Istogu 3-1 ( Superligë )
Istogu – Feronikeli 0-1 ( Superligë)
Istogu – Feronikeli 0-0 (kupë 3-4)
Feronikeli – Istogu 2-2 ( Liga 1 )
Istogu – Feronikeli 3-1 ( Liga 1 )
Feronikeli – Istogu 1-0 ( Liga 1 )
Istogu – Feronikeli 4-0 ( Liga 1 )
Istogu – Feronikeli 2-0 ( Liga 1 )
Feronikeli – Istogu 1-0 ( Liga 1 )
Istogu – Feronikeli 7-1 ( Liga 1 )
Feronikeli – Istogu 2-4 ( Liga 1 )