Ferguson prognozon katër skuadrat e para në Premier Ligë

196

Sir Alex Ferguson ka prognozuar lidhur me skuadrat që do përfundojnë në top katërshen e Ligës Premier. Madje, Ferguson ka parashikuar edhe fituesin e titullit kampion, i cili do vendoset tre javë para fundit, transmeton Gazeta Sheshi.

Sipas skocezit kampion do të dalë Leicester City, Arsenal përfundon si nënkampion, më pastaj do renditen Tottenham dhe West Ham United. Fergi beson se skuadra e Manchester City-t do bjerë nga top katërshja dhe Pep Guardiola nuk do të mund të luajë sezonin e rradhës në Ligën e Kampionëve.

/Gazeta Sheshi/