Fati emëron listën me 5 lojtarët më të mirë, ka vend edhe për Ronaldon

495

Ansu Fati së fundmi ka zhvilluar një intervistë ku ka emëruar edhe formacionin më të mirë të përbërë nga pesë lojtarë.

Një problem në të cilin u has Fati ishte zgjedhja mes Iniestas apo Xavit, e kështu ai i përmendi të dy ata.

“Nëse fillojmë nga portieri, do të ishte Victor Valdes. Më pas Carles Puyol, Xavi ose Andres Iniesta, Lionel Messi dhe Cristiano Ronaldo”, u shpreh 18 vjeçari.

Ja si do të dukej një formacion i tillë:

blog_image