Fabregas ia rekomandon një lojtar Enriques

138

Mesfushori spanjoll, Cesc Fabregas, beson se anësori i Leicester Cityt, Riyad Mahrez, mund të jetë i suksesshëm në cilëndo skuadër të madhe, përfshirë këtu edhe Barcelonën.

“Pse jo? Lëreni ta fitojë Premierligën fillimisht dhe pastaj do të shohim”,  u përgjigj Cesc, në pyetjen se a mund të luajë algjeriani për klubin katalunas.

“Ai e ka talentin dhe punon shumë, besoj që mund të luajë për klubet e mëdha”, shtoi Fabregas.