Eto’o si Maradona, shënon gol me dorë (Video)

157

Në ndeshjen mes Antalyasporti dhe Galatasarayt (4:2) ka ndodhur një rasti i jashtëzakonshëm.

Samuel Eto’o, sulmuesi i Antalyasporti, ka shënuar gol me dorë, njësoj si Maradona në Botëror përballë Anglisë, por gjyqtari nuk e ka vënë re duke e cilësuar një gol të rregullt.

Lojtarët e Gallatasarajit kanë protestuar, por për gjyqtarin gjithçka ka vijuar normalisht, duke mos marrë parasysh asnjë fakt.