Elshani: Nuk ishte e shkruar të marrim pikë ndaj Prishtinës

290

Feronikeli ka pësuar humbje nga Prishtina 2:1, në duelin e javës së 34-t të Superligës.

Kjo humbje ia vështirëson punët skuadrës nga Drenasi në luftë për mbijetesë.

Trajneri i Feronikelit, Faruk Elshani, ka deklaruar pas ndeshjes se nuk ishte e shkruar që të dalin me një pikë nga kryeqyteti.

“E kemi ditur që është ndeshje vështirë, ndoshta më e vështira për ne deri me tani. Rivaliteti ynë me Prishtinën është i madh dhe çdoherë është derbi sa herë që të takohemi. Kemi mundur të dalim me një pikë, por nuk paska qenë e shkruar. Vazhdojmë”, tha Elshani.

Në xhiron e radhës skuadra e Feronikelit përballet me Besën në shtëpi.

/Gazeta Sheshi/