“El Clasico” që riktheu në tokë ‘alienin’ Messi

138

Në prag të “El Clasico”­s së djeshme, Leo Mesi ka deklaruar se do të “shpërthente”, pasi është vetëm 2 gola larg nga rekordi i 500 golave.

“Pleshti” është parë shumë pak në fushë në përballjen e djeshme ku Barça ka humbur në “Camp Nou” kundër Real Madridit 1­2.

Misioni i Mesit dështoi dhe argjentinasi ka mbetur sërish në kuotën e 498 golave dhe me mundësi të madhe rekordi i 500 golave do të thyhet, por jo kundër Realit.