EKSKLUZIVE: Kuc dhe Gripshi kalojnë te Llapi për garat evropiane!

1802

Dy futbollistë te Ballkanit do të jenë pjesë e Llapit, për garat evropiane, shkruan Gazetasheshi.com.

“Sheshi” ka mësuar ekskluzivisht se fjala është për Nazmi Gripshin dhe Edvin Kuc, të cilët me marrëveshje të dy palëve do të jenë pjesë e Llapit, për udhëtimin në garat evropiane.

Që të dy futbollistët do të jenë në huazim të skuadra llapjane, ku do të jenë një ndihmë e madhe për ekipin nga Podujeva në Ligën e Konferencës.

Llapi në raundin e parë në Ligën e Konferencës, do të përballet me Shkupin, ku ndeshja e parë do të zhvillohet në Maqedoni, ndërsa takimi i dytë do të luhet në stadiumin “Fadil Vokrri”, në Prishtinë.

/Gazeta Sheshi/