Arsenali e ka seriozisht, triumfon ndaj West Ham dhe vazhon me...

Skuadra e Arsenal ka arritur të shënoj një fitore tejet të vështirë por me vlerë të madhe sonte. Ata mposhtën ekipin e West Ham me...

Arsenali e ka seriozisht, triumfon ndaj West Ham dhe vazhon me...

Skuadra e Arsenal ka arritur të shënoj një fitore tejet të vështirë por me vlerë të madhe sonte. Ata mposhtën ekipin e West Ham me...

Arsenali e ka seriozisht, triumfon ndaj West Ham dhe vazhon me...

Skuadra e Arsenal ka arritur të shënoj një fitore tejet të vështirë por me vlerë të madhe sonte. Ata mposhtën ekipin e West Ham me...

Vlerësimi i kompanive për programerët e rinj dhe rëndësia e marketingut online

Nga: Shpat Hyseni Në vitin 2016 është tërësisht gabim të mendohet se marketingu online është i...

"The Telegraph" fton lexuesit e saj për të udhëtuar në Shqipëri (FOTO LAJM)

Gazeta e njohur britanike, "The Telegraph" fton lexuesit e saj te udhetuar nëpër Shqipëri, për të...

Skuadra angleze befason Mourinhon

Nëse Jose Mourinho nuk e merre drejtimin e Manchester Unitedit në fund të këtij sezoni,...

20 njerëzit më të pasur në botë

Revista Forbes ka publikuar pasurinë e 20 njerëzve më të pasur në planet, e cila...

Pekini, kryeqyteti i ri i miliarderëve

Pekini ka lënë pas Nju Jorkun si qyteti me numrin më të lartë të miliarderëve,...

Nëse doni që dikush të ndryshojë për mirë, mos e kritikoni

“Sikur gjithçka do të funksiononte në mënyrë perfekte në jetën tuaj, ku do të arrinit...

Diploma nuk është kriter për të gjetur punë në Google

Për vite të tëra ekzistojnë mospajtime lidhur kam pasur mospajtime lidhur me dobinë e diplomës...

Pse menaxherët e mirë janë aq të rrallë

Kompania hulumtuese me renome, Gallup, ka konstatuar se një prej vendimeve më të rëndësishme të...

9 arsye pse duhet të reklamoni

Ju sigurisht dëshironi që kompania juaj të rritet por ekonomia është në krizë dhe paratë...

Disa arsye pse bizneset dështojnë

Është për t’u dëshpëruar, por thuhet se 8 nga 10 ndërmarrësit që nisin biznese dështojnë...