Edhe skuadra e Chelseat jep dorëheqje nga ECA

1226
A Chelsea logo is seen on the empty seats in the stands before the UEFA Champions League first round Group E football match between Chelsea and Sevilla at Stamford Bridge in London on October 20, 2020. (Photo by Mike Hewitt / POOL / AFP) (Photo by MIKE HEWITT/POOL/AFP via Getty Images)

Pas pesë skuadrave si Arsenal, Manchester United, Juventus, Inter, Milan, tani edhe Chelsea ka dhënë dorëheqje nga Shoqata e Klubeve Evropiane.

Chelsea i është bashkuar skuadrave si Arsenal, Manchester United, Juventus, Milan dhe Inter duke u dorëhequr nga të gjitha pozitat në ECA, e njohur ndryshe si Shoqatat e Klubeve Evropiane.

Lajmin e ka bërë të ditur korrespodenti i Chelseat, për “Goal.com”, Nizaar Kinsella.

Shkak i dorëheqjes janë mospajtimet për Superligën Evropiane. Sipas Kinsellas, klubi londinez është i fundit që ka dhënë dorëheqjen nga institucioni në fjalë.