E pranon ylli i basketbollit amerikan: 80% e lojtarëve e përdorim marihuana-n

133

Dikur emri i tij ishte i përfshirë në listën e më të mirëve në basketbollin amerikan, derisa në vitin 2002, ishte zgjedhur basketbollisti i dytë më i mirë në NBA. Mirëpo, një aksident me motor e ka përmbysur karrierën e Jay Williams, basketbollistit të Chigaco Bullsit në atë kohë, transmet Gazeta Sheshi.

Mirëpo, Williams ka deklaruar diçka si jo të zakonshme për basketbollistët në NBA:

“Ndërmjet 75% dhe 80% të basketbollistëve në NBA përdorin marihuana. Nuk është njësoj sikurse bari, mirëpo diçka që e zëvendëson atë”, ka deklaruar Williams.

/Gazeta Sheshi/