E pabesueshme: Shtyhet ndeshja ndërmjet Tottenham Hotspur – Manchester United

135

Dueli ndërmjet Tottenham Hotspur dhe Manchester United ka mundësi të shtyhet për gjysmë ore për shkak të trafikut të ngjeshur në ishull. Autobusi me të cilin udhëtojnë djajtë ka ngecur në trafik për më shumë se gjysmë ore, prandaj dueli edhe ka mundësi të nisë me vonesë, njofton Daily Mail.

Ndeshja pritet të jetë mjaft interesante, pasi që Unitedi kërkon pikët e Ligës së Kampionëve ndërsa Tottenhami fitoren e shpresës për titullin kampion. – See more at: http://lajmi.net/shtyhet-derbi-anglez-arsyeja-eshte-interesante/#sthash.DCe4p8nc.dpuf