E pabesueshme: Rangers rikthehen në elitë nga liga e katërt dhe fitojnë kupën (Foto + Video)

185

Sukseset nuk kanë të ndalur për skuadrën e Glasgow Rangers. Pasi janë rikthyer në elitë, ata kanë fituar finalen e kupës së Skocisë ndaj rivalit të përbetuar Celtic, duke na paralajmëruar kështu një sezonë shumë të nxehtë në edicionin e rradhës, përcjellë lajmin Gazeta Sheshi.

3345322B00000578-3544322-image-a-96_1460894895414
Koha e rregullt prej 90 minutash u mbyll me rezultatin e barabartë 1-1. Shifra të ngjajshme i përcollën skuadrat edhe në vazhdime që shënuan nga një tjetër gol për ti siguruar penaltitë. Nga penaltitë më të saktë dolën të jenë futbollistët e Rangers, që rikthehen kështu të shijojnë në maksimum lavdinë e futbollit skocez.

3345AD1B00000578-3544322-image-a-36_1460901260502 3345AEF700000578-3544322-image-a-43_1460901306595


/Gazeta Sheshi/