E pabesueshme, kjo ishte pozita e Leicesterit para një viti (Foto)

179
Leicester City kryeson në Premierligë me 72 pikë nga 33 ndeshje, shtatë më shumë se Tottenham Hotspurs në vendin e dytë.

Por ‘Dhelprat’ ndodheshin në një pozitë krejtësisht ndryshe pas 33 xhiros sezonin e kaluar.

Skuadra e Leicesterit pozicionohej e 17-ta në tabelë pas 33 ndeshjeve, me vetëm 31 pikë të tubuara dhe me golaverazh -16.