E pabesueshme! Katër çerekfinalet kanë një të përbashkët

165

Tashmë emrat e katër ekipeve gjysmëfinaliste të Ligës së Kampionëve dihen.

Mancehester City, Bayern Munich, Real Madrid dhe Atletico Madridi janë skuadrat që do të luftojnë për titullin e kampionit të Evropës.

Mirëpo fazën çerekfinale këto skuadra e kaluan në saje të disa rezultateve interesante, transmeton Telegrafi.

Në fakt, nëse shikohen rezultatet e përgjithshme nga të dy ndeshjet, të gjitha ekipet e kualifikuara në gjysmëfinale të ligës më prestigjioze evropiane për klube kanë një rezultat identik, atë prej 3:2.

Real Madrid-Wolfsburg
Real Madrid humbi në Gjermani 2-0 dhe fitoi në Madrid 3-0. 3-2!
Manceshter City- PSG
Manchester City barazoi në Paris 2-2 dhe fitoi në shtëpi 1-0. 3-2!
Bayern Munich-Benfica
Bayern Munich fitoi në shtëpi 1-0, ndërsa barazoi në Portugali 2-2. 3-2!
Atletico Madrid-Barcelona
Atletico u mposht në Camp Nou 2-1, ndërsa fitoi në shtëpi 2-0. 3-2!