E pabesueshme: Anulohet ky super gol i portierit (Video)

141

Gardiani i skuadrës ukraineze Dnipro, Jan Lastuvka, ka realizuar një super gol në fundjavën që lëmë pas në kampionatin ukrainas, deri sa ka realizuar nga më shumë se 75 metra largësi, transmeton Gazeta Sheshi.

33-vjeçari kishte ekzekutuar një goditje inderekte, pasi skuadra kundërshtare ishte gjendur në pozitë jashtë loje më herët. Goditja përfekte e Lastuvka-s, përfundoi drejt në rrjetën kundërshtare, mirëpo gjyqtari kryesor e anuloi golin, me ç’rast topi është dashur të futet në lojë dhe jo në portën kundërshtare.

I pafat!

 


/Gazeta Sheshi/