E ofendoj dhe kërcënoj gjytqarin, Visoka dënohet nga Disiplinori

275

Komisioni Disiplinor ka marrë vendim për kryetrajnerin e A&N, Megzon Visokën, shkruan Gazetasheshi.com.

Në incimin e shqytruar nga disiplina, Visokën e ka dënuar me dy ndeshje mos-udhëheqje të skuadrës shkak i ofendimeve të rënda dhe kërcënimve në gjyqtarin e ndeshjes, në ndeshjen me Lirinë.

Kryetrajneri i A&N, Megzon Visoka, ID.nr.010348M88, i cili në minutën e 90+ ofendon rëndë dhe kërcënon gjyqtarin kryesor në ndeshjen e javës së 25-të, Liga e Parë, Grupi B, A&N – Liria, për çka është ndëshkuar me karton të kuq direkt. Bazuar në nenin 39 paragrafi 3 të Rregullores disiplinore:

Dënohet me 2 (dy) ndeshje mos udhëheqje të skuadrës sipas radhës organizuara nga FFK.

/GazetaSheshi/