E besoni apo jo: Pas kësaj ndërhyrje u ndëshkua Fabregas

228

Njëra ndër imazhet më të brishta të duelit ndërmjet Chelseat dhe Parisit, ishte ndërhyrja brutale e Thiago Motas në mesfushorin spanjoll Cesc Fabregas. Mirëpo për çudi arbitri i ndeshjes e ndëshkoi me karton të verdhë futbollistin e Chelsat, njofton Gazeta Sheshi.

Motta kishte ngritur takën lartë duke e goditur në gjoks Fabregasin, duke rikujtuar ndërhyrjen e ashpër që pati bërë Nigel De Jong në Xabi Alonson, gjatë finales së Kampionatit Botëror në Afrikën e Jugut, viti 2010.

Nuk mjaftoi me kaq. Arbitri i ndeshjes Felix Birch ndëshkoi me karton të verdhë Fabregasin, i cili në ato momente po vuante nga dhëmbjet.

motta-cesc2
cesccesc2

/Gazeta Sheshi/