Dy xhiro deri në përfundim, luftë e madhe për kreun dhe mbetjen në Ligën e Dytë

1112

Ka përfunduar edhe java e 28-të në Ligën e Dytë në futboll, shkruan Gazetasheshi.com.

Deri në përfundim kanë mbetur edhe dy javë, ndërsa lufta për titullin e kampionit vazhdon të jetë ende e hapur, por deri në fund do të luftohet edhe për skuadrën e dytë që e siguron promovimin në Ligën e Parë.

Katër skuadra po luftojnë për t’u ngritur një nivel më lartë. Fushë Kosova gjendet në vendin e parë, e ndjekur nga Bashkimi dhe Rahoveci, ndërsa Vjosa ka mbetur mbrapa në luftë për vendin e parë.

Kështu duket tabela pas ndeshjeve të javës së 28-të: