Dy kundërshtarët e mundshëm te Prishtinës në Ligën e Kampionëve

3729

FC Prishtina do të luajë në Ligën e Kampionëve pas triumfit në Superligën e Kosovës në stinor 2020/21.

Klubi i Zekrija Ramadanit ka siguruar kualifikimin në raundin preliminar të Ligës së Kampionëve, që zhvillohet në muajin qershor.

Ndeshjet e raundit preliminar, të cilat përbëhen nga dy gjysmëfinale (22 qershor 2021) dhe finale në (25 qershor 2021), do të luhen në Ishujt Faroe.

Shorti për raundin preliminar të Ligës së Kampionëve do të mbahet më 8 qershor 2021, në orën 12:00.

Deri më tani dy skuadrat tjera përveç Prishtinës që kanë siguruar kalimin në këtë raund janë: Inter d’Escaldes nga Andorra dhe HB Torshavn nga Ishujt Faroe.