Drita më në formë se Feyenoordi – pesë ndeshjet e fundit tregojnë formë të lartë nga klubi i drejtuar nga Nuhiu

299

Nën-Kampioni i Superligës së Kosovës – Drita është duke kaluar në form më të mirë se kundërshtari i sotëm Feyenoordi.

Duke u bazuar në pesë ndeshjet e fundit të skuadrës nga qyteti i Gjilanit, katër fitore dhe një barazim, tregon një form shum të mirë nga skuadra e Ardian Nuhiut.

Klubi nga Rotterdam, po ashtu nuk është në form të keqe, ku në pesë ndeshje ka 3 fitore, një humbje dhe një barazim.

Ndeshja do të luhet në stadiumin “Fadil Vokrri”, dhe do të filloj në ora 21:00.