Drita falënderon “Rrapën”: THE LEGEND

289

Drita e ka konfirmuar që lojtari më i mirë i tyre në vitet e fundit, por edhe më gjërë ka lënë klubin.

Xhevdet Shabani dhe Drita kanë ndarë rrugët duke mos gjetur kompromis për kontratën e re.

Sipas statistikave të publikuara nga klubi, ‘Rrapa’ ka luajtur në 245 ndeshje, ku ka shënuar 66 gola dhe 42 asistime.

2 herë kampion i Kosovës me FC DRITA

1 herë fitues i Superkupës së Kosovës

245 ndeshje të zhvilluara në të gjitha garat apo 21,177′ minuta.

66 gola dhe 42 asista

Golashënuesi më i mirë në histori të klubit!

ALEMINDERIT IKONË XHEVDET SHABANI

Pas një periudhe të gjatë vjen edhe momenti i ndarjes me njërin prej figurës ikonike të klubit Xhevdet Shabani”Rrapa”

Pas përfundimit të kontratës Rrapa dhe klubi jonë kanë vendosur që ti ndajnë rrugët miqësisht për tu takuar sërish në një rol tjetër!

Kontributi i Rrapës për klubin tonë është i jashtëzakonshëm andaj do të jemi mirënjohës përjetësisht dhe çdo të mirë në vazhdim të karrierës.

The LLEGEND