Dortmund i bashkohet Bayernit në finale

130
Bayern Munich – Borussia Dortmund do të jetë finalja e Kupës së Gjermanisë.
 Borussia Dortmund e ka mposhtur Hertha Berlinin me rezultat 0:3, për tu kualifikuar në finale të DFB Pokal.

Castro, Reus dhe Gundogan ishin golashënuesit në këtë ndeshje.

Dortmund në finale do të luajë kundër Bayern Munichut që e mposhti Werderin mbrëmë 2:0.