Dita e Feronikelit dhe Dritës

165

Feronikeli ka shënuar fitore të lehtë 3:0 ndaj Istogut, për të hapëruar e qetë drejt titullit kampion. Fitorja e tyre erdhi pas golave, të Gërbeshit, Zekës e Hotit. Takimi u luajt në Drenas.

Ndeshja tjetër që solli befasi ishte ajo mes Drenicës dhe Dritës. Gjilanasit fituan në Skenderaj me shifrat 4:0.

Rezultatet

Llapi – Trepça ’89              1:1

Feronikeli – Istogu           3:0

Drenica – Drita                  4:0

E diel

Hajvalia – Vushtrria

Liria – Prishtina

Gjilani – Besa