Derbi shqiptarësh Deçiq – Drita në turin e parë të Ligës së Konferencës

657

Është hedhur shorti për raundin e parë të Ligës së Konferencës, shkruan Gazetasheshi.com.

Skuadra e Dritës do të përballet me ekipin shqiptar nga Mali i Zi, KF Deçiq.

Të besuarit e Ardian Nuhiut, në këtë edicionin e kanë përmbyllur si nënkampione në Superligën e Kosovës. Ndërsa ekipi Deçiq si nënkampione në Superligën e Malit të Zi.

Ndeshjet do të luhen me sistemin vajtje-ardhje me datë 8 dhe 15 korrik. Dueli i parë do të zhvillohet në taborin e Deçiq, kurse përballje e dytë në Kosovës.

/Gazeta Sheshi/