Dëmtohet Mavraj

126

Dëmtohet Mavraj

Pas një rikthimi të shkëlqyer me 3 ndeshje radhazi në formacionin e Këlnit, madje duke u paraqitur shumë mirë, Mërgim Mavraj është ndalur sërish nga një dëmtim, raporton Panorama.

Për fat të mirë, nuk bëhet fjalë për një dëmtim serioz si ai i herës së fundit dhe ylli i kombëtares shqiptare nuk do të mungojë gjatë.

Gjatë ditës së sotme para ndeshjes me gladbah Mavraj ka pasur disa probleme dhe nuk mund të aktivizohej për shkak të dhimbjeve.

Kjo ka bërë prania e tij në fushë në Gladbah të ishte e pamundur, por ai do të rikthehet shumë shpejt duke qenë gari për trajnerin Peter Shtëger.