Delegohen gjyqtarët, Gashi në Prizren

260

Është bërë delegimi i gjyqtarëve për javë 27 të Superligës dhe 24 të Ligës së Parë.

Në ndeshjen hapëse që luhet nesër, Llapi – Trepça ’89 referon Hajriz Hajdari, i cili kthehet pas një pushimi.

Ndërkohë, Bajram Gashi e gjykon derbin Liria – Prishtina.

Raiffeisen Superliga – Java 27

E premte

Llapi – Trepça ‘89                      SSK

(H. Hajdari. B.Selimaj. F.Jakupi. I.Shuleta)

E shtunë

Feronikeli – Istogu                      SSK

(M.Bejtullahu. J.Musolli. F.Sekiraqa. T.Maloku)

Drenica – Drita

(G.Shala. D.Preniqi. G.Mehmeti. A.Tahiri)

E diel

Hajvalia – Vushtrria                     SSK

(L.Mustafa. S.Berisha. M.Qehaja. G.Nuza)

Gjilani – Besa

(M.Baliu. L.Muhadri.I.Kabashi. B.Kosumi)

Liria – Prishtina

(B.Gashi. F.Berisha. E.Baliqi. N.Rraci)

Liga e Parë – Java 24

E shtunë

KEK-u – 2-Korriku

(Sh.Murtezi. B.Bunjaku. F.Jashari

F. Kosova – Luftëtari

(A.Shala. N.Bala. F.Kiqina)

Ballkani – Rahoveci

(V.Kastrati.A.Latifi. B.Rama)

R.Sadiku – Trepça

(D.Çaka. E.Zeqiri. A.Latifi)

Kosova (P) – Flamurtari

(S.Hajdari. O.Krasniqi. G.Hyseni)

E diel

Vëllaznimi – Dukagjini

(S.Isufi. R.Hyseni. H.Ademi)

Vllaznia (P) – Ferizaj

(K.Vula. B.Këpuska. E.Gashi)

Vitia – Behari

(E.Zasella. B.Ajeti. A.Jupolli)

(Ndeshjet fillojnë nga ora 15:00)