Delawie dënon sulmin në Kuvendin e Kosovës

128

Ambasadori amerikan në Kosovë, Greg Delawie, ka shkruar në profilin e tij zyrtar në Twitter se është i tronditur nga sulmi i mbrëmshëm ndaj Kuvendit të Kosovës.

Ai ka thënë se dhuna dhe gjuha që ushqejnë dhunë janë të papranueshme në demokraci.

Ja postimi i tij i plotë:

I tronditur nga sulmi ndaj Parlamentit të Kosovës. Dhuna dhe gjuha që ushqejnë dhunë janë të papranueshme në demokraci.