Del Piero tregon fituesin e “Topit të Artë”

139

Legjenda e Juventusit, Alessandro Del Piero, ka thënë se Neymar në të ardhmen do ta fitojë ‘Topin e Artë’.

I gjendur në Rio De Zhaniero, kampioni i botës foli për disa çështje u nuk harroi edhe yllin e ri brazilian Neymar.

“Neymar është i ri, lojtar i ri, dhe Messi e Ronaldo janë në kulimin e karrierrës së tyre”.

“Ai e ka të ardhmen përpara dhe ka gjasa të mira që ta fitojë ‘Topin e Artë’”, ka thënë Del Piero.