Del Bosque: Nuk rikthehem në Madrid

142

Karriera e Vicente del Bosques në stol është në përfundim e sipër dhe një aventurë e re tek Real Madrid-i duke e tepërt, për momentin tani që është duke menduar penzionimin pas përfaqësueses spanjoll, transmeton Gazeta Sheshi.

“Është e pamundur të rikthehem në Madrid, pasi jam duke shpenzuar kilometrat e fundit si trajner”, ka deklaruar Del Bosque.

Tekniku spanjoll ka kaluar një jetë të tërë me skuadrën mbretërore, derisa ka qenë lojtar dhe trajner i kësaj skuadre me vite të tëra.

/Gazeta Sheshi/