De Biasi e krahason Shqipërinë me Leicesterin

139

Selektori i Shqipërisë, Gianni de Biasi sheh ngjashmëri mes skuadrës së tij dhe liderit të befasishëm të Premierligës, Leicester City.

Ekipi kuqezi befasoi duke u kualifikuar në “Euro 2016”.

Kurse, Leicester City nga skuadra në garë për mbijetesë është shumë pranë triumfit në ligën angleze.

“Jemi si Leicester i shokut tim Ranieri”, deklaroi De Biasi për “Il Messagero”.

Në fakt, ne kemi dalë para tyre”, u shpreh ai.