Daku largohet nga Ballkani dhe rikthehet te Osijeku

404

Mirlind Daku, largohet nga Ballkani dhe rikthehet te Osijeku, shkruan Gazetasheshi.com.

Sulmuesi i cili në edicionin që lam pas ka shpërthyer tek skuadra nga Suhareka. Ai tani i ka dhënë lamtumirën ekipit te Ballkanit, duke u rikthyer tek skuadra kroate.

Daku në sezon që shkoi, ka thyer një rekord në futbollin kosovar, duke hyrë në histori si golashënuesi më i miri i Superligës me 31-të gola.

Gjilanasi nëpërmjet një statuesi në profilin e tij, ka falendëruar të gjithë ata që e përkrahen në skuadrën e Ballkanit.

23 vjeçari ishte i huazuar nga Osijeku te Ballkani dhe me përfundimin e huazimi ai është rikthyer të skuadra kroate.

Postimi i plotë:

Faleminderit Suharekë.

Kam kaluar një vit e gjysmë shumë të mirë në Suharekë si pjesë e klubit fantastik FC Ballkani. Tani është koha për një aventurë të re,ku do të rikthehem te Osijek pasi huazimi më ka përfunduar. Dua të ju falënderojë të gjithve për mikpritjen dhe mbështetjen e madhe që ma keni dhënë gjatë kësaj kohe. Faleminderit presidentit Arsim Kabashi, gjithë kryesisë, trajnerëve që kisha, bashkëlojtarëve dhe tifozëve Xhebrailat. Faleminderit dhe mirupafshim Suharekë.

/Gazeta Sheshi/