Costa sikurse Suarez: kafshon lojtarin kundërshtar (Foto + Video)

146

Diego Costa u ndëshkua me kartonin e dytë të verdhë në ndeshjen ndaj Evertonit, pasi kafshoi në qafë mesfushorin Gareth Barry.

Mirëpo anglezi, vetëm 3 minuta më pas la fushën e lojës dhe ai pasi mori mori kartonin e dytë të verdhë.

32223BEF00000578-3489399-image-a-3_1457813599644 3222593C00000578-3489399-image-a-1_1457813456196 3222120100000578-3489399-image-a-142_1457810548420

Sulmuesi i londinezëve ka bërë të njëjtin veprin siç ylli urugajan i Barcelonës, Luis Suarez. 29-vjeçari kafshoi në botëtoror mbrojtësin italian. Uruguajani ku më pas vuajti dhe dënimin deri në 10 ndeshje nga FA.

Veprimi i costës nuk do të mbetet pa u ndëshkuar nga Federata Angleze e Futbollit.

Ndiqeni videon: https://www.youtube.com/watch?v=Kp7U-qnie1M