Conte ‘plaqkit’ Romën

166

Antonio Conte, edhe pse nuk është emëruar zyrtarisht trajner i Chelseas, ka nisur të mendoj për përforcimet që do t’i transferoj gjatë verës.

Sipas tabloidit britanik, “Daily Mirror”, trajneri aktual i Italisë po insiston që t’i transferojë nga Roma dyshen Radja Nainggolan dhe Kostas Manolas.

Klubi nga Stmford Bridge është i gatshëm t’i ofrojë Romës 45 milionë funte (56 milionë euro) për belgun dhe grekun.