Christensen lojtari i ndeshjes Rusi – Danimarkë

72

Danimarka i është bashkuar Belgjikës, duke u kualifikuar tutje në Kampionatin Evropian, shkruan Gazetasheshi.com.

Në “Parken Stadium”, te Kopenhagës, danezët e kanë mposhtur me rezultat të thellë Rusinë prej 4:1.

Serinë e golave e hapi Damsgaard i cili me një gjuajtje fantastike ia dha epërsinë danezëve dhe kështu u mbyll edhe pjesa e parë.

Ndërsa në pjesën e dytë pati ende me shumë gola, ku Polsen e dyfishoi epërsinë prej 2:0. Kurse krejt atë që bën rusët në këtë ndeshje ishte ngushtimi i epërsisë me Dyzuban nga penalltia.

Ndërkohë, thellimin e rezultatit e arritën pas një super-goli nga Christensen dhe Maehle, ishte ai i cili e dha vulen e kualifikimit.

Pas ndeshjes Christensen, është zgjedhur edhe lojtari i kësaj ndeshje: