Capello thumbon rëndë Messi-n

150
Trajneri italian, Fabio Capello, mendon që Barcelona po e vuan mungesën e një kapiteni të vërtetë.
 I pyetur për krizën e madhe të skuadrës katalunase, italianit i ka ardhur nëpër mend ish-kapiteni Carlos Puyol.

“Barcelona ka humbur shumë pikë dhe është në vështirësi të madhe. Unë mendoj se ekipit i mungon një kapiten si Puyol, i cili e drejton skuadrën në momente të caktuara”, deklaroi Capello gjatë një konference për shtyp, përcjellë “Lajmi.net”.

“Lufta për titullin kampion është e hapur deri në fund të sezonit. Mbetet të shihet nëse Barcelona do të shërohet fizikisht dhe mentalisht, gjë e cila është vendimtare”, shtoi Capello.

Një goditje kjo në distancë sidomos për argjentinasin Lionel Messi, pasi që sipas italianit as argjentinasi nuk është i denjë për shiritin kampion.