Caktohet data e finales Juve – Milan

127

Juventus dhe Milan do të luajnë në finale të Kupës së Italisë këtë edicion.

Federata italiane e futbollist ka marrë vendim se kur do të zhvillohet finalja e Kupës së Italisë ndërmjet Juventusit dhe Milanit.

Kjo finale është vendosur që të zhvillohet me 21 maj, ndërsa ndeshja do të zhvillohet në stadiumin e Romës, Olimpico.