Brazil Open: Qentë zëvendësojnë mbledhësit e topave (Foto)

146

Në Brazil tashmë nuk ka nevojë për mbledhës të topave. Pasi këtë punë tani e tutje do ta kryejnë qentë. Kështu ka ndodhur gjatë një dueli të tenisit në Brazil Open, transmeton Gazeta Sheshi.

capture2
Dueli ndërmjet spanjollit Roberto Carballes Baena dhe portugezit Gastao Elias, ishte një spektakël i vërtetë. Qentë ndërhynin për ti mbledhur topat në çdo gabim të teniserëve, madje duk i shërbyer ata me topa të rinj.

capture
/Gazeta Sheshi/