"Bomberi" gjerman në vend të Icardit te Interi

232

Interi menjëherë është hedhur në sulm për të gjetur zëvëndësuesin e super sulmuesit, Mauro Icardi.

Tashmë bashkëshortja e Icardit konfirmoi se ka negociata për një kalim multi-milionësh të lojtarit te Napoli, i cili kërkohet nga napolitanët si pasues i Gonzalo Higuain.

Rai Sport pohon se Nerazzurët po kërkojnë zëvëndësim të shpejt dhe ai është Mario Gomez.

Gjermani sapo është bërë 31 vjeçar dhe ai ka kontratë me Fiorentinën deri në fund të sezonit tjetër.

Ai u kthye te Fiorentina pas periudhës si i huazuar te Besiktasi, por ka thënë se nuk do të kthehet në Turqi për shkak të situatës jo të mirë politike.

Ka spekulime se agjenti i tij tashmë është kontaktuar nga Interi.

Interi gjen zëvëndësuesin e Icardit