Berisha për 5 vjetorin e pranimit të Kosovës në UEFA: Ndjenjë e veçantë për mua dhe gjithë shqiptarët

91

3 maji do jetë gjithmonë një festë e veçantë për futbollin e Kosovës. 5 vite me parë shtëpia e madhe e futbollit evropian UEFA, vendosi ta njihte Federatën e Futbollit te Kosovës si anëtare me të drejta të plota, shkruan Gazetasheshi.com.

Me 28 vota pro, 24 kundër dhe dy abstenime, në kongresin e UEFA-s, Kosova u pranua si antare e 55-të e kësaj organizate.

Për këtë datë historike ka folur edhe futbollisti i Kosovës, Valon Berisha, ku nder tjera thotë mas një pune të madhe ka ardhur edhe pranimi në UEFA dhe FIFA. Duke shtuar se pranimi në shtëpinë e madhe të futbollit ishte ndjenjë e veçantë për atë, familjen e tij dhe gjithë shqiptarët.

VIDEO

/GazetaSheshi/