Benzema i përgjigjet ministrit francez

136

Karim Benzema i është përgjigjur ministrit francez të sportit, Manuel Valls, i cili mendon se nuk është momenti i duhur që sulmuesi i Real Madridit të rikthehet në përfaqësuesen e “gjelave”, transmeton Gazeta Sheshi.

“12 sezona si profesionist: 541 ndeshje, asnjë karton i kuq dhe vetëm njëmbëdhjetë të verdhë”, ka shkruar Benzema në rrjetin social Twitter.

Në këtë mënyrë Benzema është kundërpërgjigjur Vallsit, duke treguar se ai është një shembull për të tjetër.

/Gazeta Sheshi/