Bëhet interesante Grupi B, Rusia mposht Finlandën

133

Ka përfunduar ndeshja ndërmjet Finlandës dhe Rusisë.

Takimin në fakt e nisën shumë mirë finlandezët, por goli i Pohjanpalo ishte pozitë jashtë loje.

Pastaj ishin rusët të cilët në fund të pjesës së parë arritën të dalin në avantazh përmes golit të Miranchuk në min 45+2.

Pjesa e parë përfundoi me avantazhin e rusëve.

Në pjesën e dytë, Finlanda rrezikoi disa herë, ndërsa rusët patën disa raste të mira prej kundërsulmeve.

Golovin pati një rast të shkëlqyer, por portieri finalndez doli të jetë vendimtar.

Rezultati përfundimtar, Finlanda 0-1 Rusia.

Tani, në Grupin B, Rusia dhe Finlanda kanë nga tri pikë dhe ndeshja e fundit do të jetë vendimtare për këto skuadra.