Befason Laudrup: Ramos “budalla”

149

Kapiteti i Los Blancos, Michael Laudrup e ka quajtur Sergio Ramosin ‘budalla’ për shkak të përjashtimit me karton të kuq nga fundi i ndeshjes ndërmjet Barcelonës dhe Real Madridit.

Laudrup mori kartonin e dytë të verdhë në minutën e 84, por menjëherë pas kësaj Cristiano Ronaldo shënoi golin e fitores.

“(Reali) e meritoi fitoren. Në gjysmën e dytë, ata ishin skuadër shumë më e mirë. Duke u kthyer nga disavantazhi prej 1-0 dhe duke e barazuar rezultatin”.

“Pastaj me 10 lojtarë (shënuan golin e fitores), një karton i dytë i verdhë prej budallai i Ramosit”.

“Vërtet mendoj se ata e merituan. Veç kësaj, ata patën edhe dy ose tri raste të mira”, është shprehur për Sky Sports lojtari që ka veshur fanellën e të dyja skuadrave.