Befasi e madhe në emëroren e shënuesve

300

Ka kaluar vetëm një xhiro dhe Vala Superliga e Kosovës dhe tashmë egziston futbollisti me katër gola të realizuara. Fjala është për Shkembim Salihun e Ferizajt që realizoi të katër golat në fitoren 4:0 ndaj Hajvalisë.

Me nga dy gola janë Xhevdet Shabani i Feronikelit dhe Granit Arifaj i Drenicës, shkruan Gazeta Sheshi.

Dhjetë futbollistë tjerë kanë realizuar nga një herë.

Në përgjithësi në xhiron e parë u realizuan 16 gola.

Emërorja e shënuesve

4 gola

Shkëmbim Salihu (Ferizaj)

2 gola

Xhevdet Shabani (Besa)

Granit Arifaj (Drenica)

1 gol

Shend Kelmendi, Ahmed Januzaj, Guthier Makenda (Prishtina), John, Florent Hasani (Trepça ’89), Egzon Sinani (Llapi), Behar Maliqi (Feronikeli), Isa Eminhaziri (Gjilani), Leutrim Kryeziu (Drita), Liridon Fetahaj (Liria).