Bayerni i falet supergolit të Riberys (Video)

121

Bayerni ka vazhduar rrugën drejt titullit pasi ka regjistruar një tjetër fitore në Bundesligë

Skuadra e Pep Guardiolës, ka marr tri pikë me shumë vështirësi para tifozëve të vetë në ndeshjen ndaj Frankfurtit (1:0)

Golin e vetëm dhe të fitores në këtë ndeshje e shënoi anësori, Franck Ribery, në minutën 20.

Pas kësaj fitoreje në xhiron 28, Bayerni ka grumbulluar 72 pikë, tetë më shumë se Dortmundi që përballet me Werder Bremen, duke filluar nga ora 18:30.

https://www.youtube.com/watch?v=5R5OuiQWQWE&feature=youtu.be