Bayerni bën detyrën ndaj Shtugardit, +8 nga Dortmundi (VIDEO)

137

Bayerni i Mynihut vijon serinë e fitoreve në kampionat. Skuadra e Pep Guardiolës mundi me shumë vështirësi Shtutgardin 3-1, në një ndeshje që rezultoi më delikate seç pritej.

Për të kaluar në avantazh Bayernin u desh të shënohej një autogol nga Niedermeier , i cili e dërgoi topin në portën e tij. David Alaba thelloi shifrat në minutën e 52-të, por vendasit nuk u dorëzuan teksa ngushtuan diferenca me Didavin.

Për të vulosur gjithçka mendoi Douglas Costa, i cili realizoi një gol shumë të bukur. Dortmundi mbetet 8 pikë larg, por ka dhe nje ndeshje më shumë per te laujtur.

 

https://vid.me/6lEZ