Barcelona shijon aromën e titullit

127

Barcelona e ka fituar ndeshjen e mbetur në La Liga ndaj Sporting Gijonit.\

Messi realizoi dy herë dhe një gol e shtoi Suarez në këtë fitore të katalunasve. Për vendasit, golin e vetëm e shënoi Castro.

Barça tani ka 60 pikë në krye të La Ligas, gjashtë më shumë se Atletico Madrid dhe shtatë më shumë se Reali.