Barcelona – Real Madrid: Statistikat e ndeshjes

165

Real Madridi arriti të fitojë në Cam Nou ndaj Barcelonës me rezultat 1-2.

Vendasit ishin më të mirë për një nuancë, por Los Blancos treguan se ata kanë udhëtuar vetëm për fitore dhe kështu përmbysën epërsinë e katalunasve.

Më poshtë keni statistikat e ndeshjes.

Gjuajte drejt portës: 14-15

Goditje në portë: 7-4

Saktësia e pasimeve: 90%-80%

Shanset e krijuara: 10-10

Posedimi i topit: 62%-32%

Ndërhyrje të palejuara: 17-15

Kartonë të verdhë: 3-3

Kartonë të kuq: 0-1